Klimat Skandynawii w Twojej kuchni

kuchnia-skandynawska-2Prosta i funkcjonalna – taka jest kuchnia w każdym skandynawskim domu. Białe meble i bielona podłoga – to podstawa, tak typowa dla tego stylu. Nie można jednak nie docenić roli akcesoriów kuchennych, które nie tylko spełniają role praktyczne, ale również dekoracyjne.

I w kuchni Skandynawowie stawiają na naturę. Dominuje drewno i szkło. Gdzieniegdzie pojawia się akcent surowego metalu lub ceramiki. Podstawą każdej kuchni są nie tylko drewniane szafki, stoły i krzesła. To także metalowe wózki na posiłki, szklane pojemniki, deski z drzewa tekowego. Zamiłowanie do natury jest tak duże, że można spotkać się nawet z drewnianymi talerzami.

Kuchnia skandynawska odpowiednimi akcesoriami nabiera nietypowego charakteru. Sprawia wrażenie pełnej ciepła domowego ogniska. Jeśli więc chcesz w swojej kuchni nawiązać do klimatu skandynawskich domów, postaw na metalowe patery i kosze, drewniane deski, wielopiętrowe pojemniki i proste szklanki.

Niech styl skandynawski stanie się Twoją inspiracją. Przenieś go do swojej kuchni, wykorzystując propozycje firm produkujących typowe dla Skandynawii akcesoria i dodatki kuchenne. W swojej aranżacji możesz wykorzystać propozycje: HK Living, House Doctor, Hübsch, Madam Stoltz.

Galeria inspiracji:

HK Living 2011 kuchnia-skandynawska-1 kuchnia-skandynawska-2 kuchnia-skandynawska-4 kuchnia-skandynawska-5

BONUS WIDEO – prezentacja małej ale bardzo ciekawej kuchni wykonanej w stylu skandynawskim:
http://www.youtube.com/watch?v=bV02mo023nE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*