Nowoczesny salon w klimacie surowej północy

[Głosów:1    Średnia:5/5]

salon-skandynawskiSkandynawska stylistyka aranżacji salonów od wielu lat jest wybierana na całym świecie, w tym również jest popularna w Polsce. Prostota, otwarte przestrzenie, niebanalne dodatki i dekoracje – styl skandynawski inspiruje i jest doskonały do wielu różnych pomieszczeń.

Chociaż skandynawskie aranżacje kojarzone są w szczególności z bielą, ale niekoniecznie to ona musi w nich dominować – intensywne kolory, nietypowe dekoracje to coś, co może ożywić wnętrze i nadać mu smaczku. Biel w większości aranżacji pozostaje jednak tłem – to ono służy do malowania przestrzeni dodatkami.

salon-skandynawski-2Chociaż wykończenie jest zazwyczaj ascetyczne, surowe – dominują gładkie ściany, również cegła, drewniane podłogi, to właśnie ciepło koców, skór, poduszek, puszystych dywanów jest równowagą. W większym salonie można również zmieścić kącik jadalniany oraz pracownię.

Nowoczesny salon w klimacie surowej Północy to w szczególności drewno, szkło i biel. Wszystko utrzymane w praktycznym, funkcjonalnym duchu, dlatego w takich przestrzeniach każdy może znaleźć dla siebie swoje miejsce. Centralnym punktem zawsze jest komfortowa sofa – idealna do wypoczynku, poczytania książki czy drzemki. Sofie obowiązkowo towarzyszą miękkie poduszki i koce. Tekstylia w skandynawskich wnętrzach odgrywają dużą rolę.

salon-skandynawski-3W skandynawskiej aranżacji także dużą rolę odgrywa światło, zarówno naturalne, jak i sztuczne. Odsłonięte okna bez zbędnych zasłon i firanek, interesujące artykuły oświetleniowe – designerskie lampy wiszące, kryształowe żyrandole doskonale wpisują się w tego rodzaju przestrzenie, również warto dopełnić wnętrza, wybierając lampy stojące i stołowe.

Galeria zdjęć:

salon-skandynawski-4 salon-skandynawski-5 salon-skandynawski-6 salon-skandynawski-7 salon-skandynawski-8 salon-skandynawski-9 salon-skandynawski-10

Źródło galerii: http://freshome.com/2011/05/04/30-scandinavian-living-room-designs-with-a-mesmerizing-effect/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*