Jadalnia w której króluje natura

[Głosów:0    Średnia:0/5]

skandynawska-jadalniaJadalnia w stylu skandynawskim to otwarta i funkcjonalna przestrzeń, w której spędzanie czasu z rodziną i znajomymi jest akompaniowane przez designerskie dodatki. W takich pomieszczeniach przede wszystkim króluje natura – drewno to najważniejszy materiał stosowany w skandynawskich aranżacjach.

Tych, którzy poszukują w skandynawskim stylu ciepła i przytulności, na pewno powinna zainteresować jego rustykalna odmiana. Taka jadalnia jest jak przeniesiona sprzed lat z dalekiej Północy. Wykorzystanie surowego, niewykończonego drewna, futer i skór, tradycyjnej ceramiki, a także kamiennych wykończeń – kominek jest mile widziany – to esencja.

Wybierając meble do takiego wnętrza, można postawić na klasyczne wzornictwo – dekoracyjnie wykończone meble z drewna, zazwyczaj w białym kolorze lub też eksponujące piękno natury bez jakichkolwiek dodatków. Tradycyjny wygląd mebli kuchennych można dopełnić bardziej nowoczesnymi krzesłami, artykułami oświetleniowymi o bardziej minimalistycznej linii.

skandynawska-jadalnia-2W skandynawskich aranżacjach dominuje biel oraz szarości, ale można też postawić na jasne beże czy brązy. Aby urozmaicić przestrzeń, można dodać do niej kolorowe akcesoria – ceramikę, soczysto zielone kwiaty, poduszki czy wazony.

Zapraszamy do galerii inspiracji:

skandynawska-jadalnia-3 skandynawska-jadalnia-4 skandynawska-jadalnia-5 skandynawska-jadalnia-6 skandynawska-jadalnia-7

Źródło ilustracji: http://www.kitchendecorate.net/scandinavian-dining-room.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*