Oświetlenie inspirowane stylem skandynawskim

[Głosów:0    Średnia:0/5]

oswietlenie-skandynawskie-1

Proste i estetyczne, ale jednocześnie przyciągające wzrok i pasujące do każdego wnętrza. Z wybraniem odpowiednich artykułów oświetleniowych do wnętrza urządzonego w stylu skandynawskim nie powinno się mieć żadnych problemów. Lampy inspirowane tym nurtem stylistycznym są przede wszystkim wykonane z metalu oraz z ceramiki, mają duże abażury o geometrycznych kształtach.

oswietlenie-skandynawskie-2Wyposażając wnętrze w stylu skandynawskim, warto wybrać nie tylko lampę wiszącą do pokoju, która będzie dawała w nim ogólne oświetlenie. Również warto pomyśleć o dodatkowych źródłach światła, na przykład lampkach stojących i kinkietach, które mogą stać się atrakcyjnym elementem dekoracji wnętrza.

oswietlenie-skandynawskie-3Lampy wiszące w stylu skandynawskim to zarówno industrialne modele przypominające lampy przemysłowe, ale również lampy posiadające abażury wykonane z drewna, papieru czy z tkaniny. Gdy poszukuje się lampki na biurko, wówczas warto zwrócić uwagę na modele z długim, regulowanym ramieniem oraz minimalistycznym kloszem – to esencja stylu skandynawskiego.

oswietlenie-skandynawskie-4Dobranie odpowiednich artykułów oświetleniowych nie powinno zatem rodzić trudności – zawsze warto kierować się przy tym zasadą „less is more”, a na pewno kupi się idealne lampy do każdego pokoju.

oswietlenie-skandynawskie-5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*