Skandynawskie dywany

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dywan – kto by pomyślał, że może być modny?. Przez długi czas dywany były tylko i wyłącznie dodatkiem, który spełniać miał określoną funkcję. Teraz nadeszła nowa era, era dywanów skandynawskich! Oczywiście, dywan nadal ma zapewniać komfort i ciepło w zimowe poranki, ale musi także dobrze się prezentować.

Z czym kojarzy się Skandynawia i skandynawski styl mebli? To przede wszystkim prostota, stonowane kolory i naturalne materiały, a całość okraszona jest różnymi dodatkami i często ciekawymi wzorami. Doskonale widać to na poniżej zaprezentowanym dywanie. Chociaż kolorystyka szarości jest bardzo spokojna, a sama forma klasyczna, to dywan ma w sobie coś przewrotnego, dzięki zastosowaniu nietypowego wzoru, który kojarzy się raczej z zasłonami niż wzorem na dywanie u Skandynawa.

1

Kolekcja dywanów skandynawskich jest bogata w trochę przewrotne wzory. Nie trzeba się ich jednak obawiać, ponieważ meble w stylu skandynawskim zwykle nie pokazują żadnych przejawów ekstrawagancji, właśnie z tego powodu takie dodatki będą w ich towarzystwie się idealnie prezentować.

2 3

Skandynawskie dywaniki to nie tylko odcienie bieli, czerni i wszystkich odcieni szarości, to także kolory. Niezbyt nachalne i doskonale prezentujące się w każdej kolorystyce. Taki dywanik idealnie przełamuje monochromatyczne wnętrza i staje się mocnym punktem wystroju. Dodatkowo jest on zszywany ręcznie, a podszycie wykonane jest z materiałów pochodzących z odzysku. Wybrać można także okrągły dywanik i chociaż nie jest on kolorowy, to na pewno zwróci na siebie uwagę.

7 4

Skandynawskie dywany to także doskonała jakość materiałów. Szlachetna bawełna, czysta i przyjemna wełna sprawiają, że każde wnętrze może stać się przyjemnym kącikiem. Materiały te pozwalają na produkowanie z nich różnych wzorów oraz bez problemów dają się zafarbować na przeróżne kolory.

5

Dywany to jednak nie tylko bawełna i wełna, ale także… skóra! Materiał nietypowy, ale zaprezentowany w ciekawy sposób na poniższym dywaniku. Paski skóry, połączone bawełnianymi nićmi, pokazują, że projektanci dywaników skandynawskich nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa!

8 6

2 myśli nt. „Skandynawskie dywany

  1. Niektóre prezentowane pozycje naprawde ciekawe, ale niektóre to nie nazwałbym dywanem :). Ale o gustach sie nie rozmawia. Jednym słowem ciekawe propozycje. POzdrawiam

  2. Bardzo ciekawe propozycje. 🙂 Wbrew pozorom dodatki grają kluczową role w aranżacji i nie można o nich zapominać. Dobrze, jeśli są stylowe i oryginalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*