Dutchbone – industrialnie i po skandynawsku

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dutchbone przedstawia nowe spojrzenia na wnętrza. Połączenie stylu industrialnego z orientalnymi inspiracjami z różnych zakątków świata. W kolekcji tej znaleźć można jeszcze nigdy wcześniej nieprezentowane rozwiązania, które nadają niesamowity charakter pomieszczeniom, w których zostaną umieszczone.

W kolekcji Dutchbone przeważają naturalne kolory, które doskonale się ze sobą komponują. Naturalny jesion, ciepły brąz czy rattan – jeżeli poszukujesz mebli w takich odcieniach brązu to Dutchbone będzie idealnym wyborem. W kolekcji znajdują się także czernie, które są głównie niewielkimi dodatkami.

1

Patrząc na każdy element kolekcji z osobna ma się nieodparte wrażenie, że nic w niej do siebie nie pasuje. Krzesła wykonane z rattanu, które wyglądają tak jakby przed chwilą zostały przyniesione z ogrodu. Lampa, której kształt nasuwa na myśl skojarzenie z ulem pełnym bzyczących pszczół. Stolik do kawy, który został ręcznie wyrzeźbiony w Indiach. Całość składa się na dziwne połączenie nowoczesności i czasów kolonijnych. Mimo to te osobliwe elementy doskonale współgrają i tworzą niezapomniane wnętrze.

3 5

 

7

Na szczególną uwagę zasługuje rattan, który tak często przewija się w elementach kolekcji. Ten niezwykle wytrzymały materiał jest gładszy niż bambus i pozwala na łatwiejsze formowanie. Rattan produkowany jest z palmy rotangowej, która rośnie w niezwykle trudnych warunkach, w tropikalnych lasach Azji.

8 4

Kolekcja Dutchbone to w dużej mierze stoły, stoliki, krzesła oraz fotele – a wszystkie te elementy zdają się mówić “usiądź na/przy mnie!”. Dutchbone wydaje się iść z duchem minimalizmu, proponując skromne szafki i komody, które z łatwością można wpisać zarówno w styl industrialny (dzięki zastosowaniu czerni oraz metalowych, wysokich nóżek), jak i skandynawski (sosnowe fronty oraz prostota).

1

Na większości zdjęć prezentujących te produkty zauważyć można wspólne tło – stara, obtarta ściana, która wydaje się groteskowym tłem dla misternie wykonanych, w dużej części ręcznie lub przy użyciu klasycznych metod, przedmiotów użytku domowego. Lecz czy właśnie nie na tym polega zamysł nowej kolekcji Dutchbone? To zabawa i zamiana czegoś brzydkiego i nieoczekiwanego, w coś pięknego i oryginalnego.

2 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*