Szkło i porcelana w stylu skandnawskim

[Głosów:0    Średnia:0/5]

szklo i porcelana-3Styl skandynawski słynie ze swojego uwielbienia naturalnych materiałów – w tym między innymi szkła i porcelany. Jednakże nie każda szklanka lub doniczka na kwiaty jest automatycznie skandynawska, jeżeli jest wykonana właśnie z nich. Liczy się dodatkowo minimalistyczny design, geometryczne kształty, ale również nawiązanie do stylistyki sprzed lat.

Szkło i porcelana w stylu skandynawskim to przede wszystkim różnego rodzaju wazony, pojemniki takie jak butelki, słoiki czy misy. Żeby nadać wnętrzom kameralnego wyglądu wieczorem można też wybrać szklane lampiony. Króluje w szczególności porcelana w naturalnym, mlecznym kolorze, przezroczyste, często zdobione wycięciami szkło, również ręcznie malowane dekoracje, które dodają każdemu przedmiotowi niepowtarzalnego wyglądu.

szklo i porcelana-1Jeżeli poszukuje się czegoś interesującego do dekoracji kuchni lub też do przechowywania artykułów spożywczych albo chce się dopełnić intrygującymi, ale nienachalnymi dodatkami salon, na pewno ceramika i szkło w skandynawskim wydaniu sprawdzą się wtedy w stu procentach.

Garść inspiracji:

szklo i porcelana-2 szklo i porcelana-4 HK Living szklo i porcelana-6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*