Nowe produkty

Zapisz się do Newslettera otrzymasz KOD RABATOWY
Opinie o North&South Home na Opineo.pl

Ostatnie wpisy na blogu

Styl Skandynawski - Inspiracje, wnętrza, aranżacje

Meble inspiracje - Styl Skandynawski
Lampy i oświetlenie - styl skandynawski
Ogród i  taras inspiracjez - styl skandynawski
Latarnie, świeczniki - styl skandynawski
Dodatki inspiracje - styl skandynawski
Tekstylia inspiracje - styl skandynawski
Akcesoria kuchenne inspiracje - styl skandynawski
Akcesoria łazienkowe
Ozdoby świąteczne - styl skandynawski
Prezentowany z zebranych przez nas inspiracjach styl skandynawski (nazywany też scandi lub nordic / nordycki) to przede wszystkim harmonia, stonowane, minimalistyczne wnętrza, w których dominuje surowość i funkcjonalność. Z upływem czasu skandynawski design zdobywa nowych zwolenników i wielbicieli, ludzi którzy poszukują oryginalnych elementów wystroju każdego wnętrza. Siła stylu skandynawskiego tkwi przede wszystkim w jego prostocie i  uniwersalności. Prezentujemy tu Państwu szereg oryginalnych zdjęć produktów z oferty naszego sklepu. Mamy nadzieję iż będą one inspiracją w wyborze ciekawych przedmiotów i niebanalnych pomysłów aranżacyjnych.
 
Styl skandynawski powstawał przez lata w czterech krajach skandynawskich: Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii. Jego początki sięgają lat trzydziestych XX wieku i już w roku 1950 można doszukiwać się wyraźnych jego wpływów. Głównymi założeniami tego nurtu w projektowaniu i urządzaniu wnętrz są: prostota wzorów, minimalizm, jasne i dobrze oświetlone naturalnym białym światłem pomieszczenia, funkcjonalność, użycie naturalnych a także odzyskanych w procesie recyklingu materiałów. Jak widać styl ten stanowi w pewnym sensie odzwierciedlenie natury Skandynawów, którzy przywiązują ogromną wagę do ekologii i są niezwykle przywiązani do otaczającej ich natury.
 
Z drugiej strony design po skandynawski pozwala nam osiągać dużą dowolność i indywidualnie dobierać dodatki i dekoracje do wnętrz - uniwersalny charakter skandynawskich domów i mieszkań doskonale daje się przenieść na polski grunt i cieszyć się nie tylko oryginalnym pomieszczeniem ale również wygodnym i funkcjonalnym.
 
Zapraszamy do naszego sklepu skandynawskiego, gdzie znajdziesz meble, oświetlenie i akcesoria dekoracyjne do każdego pomieszczenia!