Chłodna klasyka skandynawskiej łazienki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

skandynawska-lazienka-1Łazienka urządzona w stylu skandynawskim to hołd złożony minimalizmowi, ale w swoim klasycznym wydaniu można także zawrzeć w jej aranżacji klasyczne dodatki. Skandynawski styl to przede wszystkim jasne, naturalne kolory, które idą w parze z wykorzystaniem takich materiałów jak drewno, ceramika, szkło i metal.

 W łazienkach urządzonych w tym stylu dominuje głównie sterylna biel, ale także można urządzić je w bardziej ciepłych odcieniach brązów i beżów. Wnętrze można też zaakcentować z wykorzystaniem intensywnych kolorystycznie dekoracji.

skandynawska-lazienka-2W nowoczesnych aranżacjach dominują gładkie, lakierowane powierzchnie mebli, geometryczne w kształtach umywalki, wanny i prysznice oraz armatura. W klasycznym wydaniu skandynawska łazienka może zyskać dekoracyjne drewniane meble, lustra w obrazowych oprawach, armaturę o misternych kształtach nawiązujących do stylu vintage.

 skandynawska-lazienka-3Wszystkie te aranżacje łączy także umiejętne wykorzystanie światła naturalnego i sztucznego. Urządzone w stylu skandynawskim przestrzenie są rozświetlone i dzięki temu wyglądają świeżo.

skandynawska-lazienka-4 skandynawska-lazienka-5

Źródło zdjęć: http://www.onarchitecturesite.com/2013/03/17/incredible-design-stunning-classical-scandinavian-bathroom/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*